V lanskem šolskem letu smo učenci naše šole na pobudo učiteljice Sare Furlan, sodelovali na likovnem natečaju ob stoletnici Triglavskega Narodnega Parka. Moj likovni motiv je bil družina na Triglav. Uporabila sem tehniko slikanja in kolaža.

Bila sem prijetno presenečena, ko sem izvedela, da je moja slika dobila tretjo nagrado med izdelki učencev iz vse Slovenije.

V četrtek 26. 9. je potekala prireditev na Bledu, kjer sem prejela nagrado. V prijetnem kulturnem programu smo vsi udeleženci uživali. Posebno zanimiv je bil gospod, ki nam je ob projekciji fotografij našega Alpskega sveta pripovedoval pravljico o zlatorogu in krivopetkah. Za konec so nam pripravili tudi delavnice in nam predstavili živali naših gora.

Ker Bled vabi turiste iz celega sveta, smo si tudi mi vzeli čas za sprehod ob Blejskem jezeru. Čeprev se je poletje bližalo koncu je bilo na Bledu veliko turistov.

Ta dan sem zelo uživala, saj sem se veliko naučila o Alpskem svetu.

Ruta Kobal 6.a