V sredo, 19. 6. 2024, smo v Vipavi na Starem placu oz. Trgu Pavla Rušta, proslavili 160 let knjižničarstva v Vipavi!

Najprej je vse nagovoril direktor Lavričeve knjižnice Artur Lipovž, sledil pa je slovesen govor vipavskega župana Antona Lavrenčiča. Kasneje je zgodovinarka Lilijana Vidrih Lavrenčič podala izsledke raziskave o zgodovini čitalnice in kasneje knjižnice v Vipavi in okoliških vaseh.

Prireditev smo z glasbenimi vložki popestrili četrtošolci Osnovne šole Draga Bajca Vipava pod mentorstvom Vide Trošt ter Ivana in Matic Tomažič,  ki sta se krstno predstavila s petjem ob kitari.

Hvala Valentini Tominec za vabilo in zaupanje, hvala vsem nastopajočim in staršem, hvala organizatorjem za pogostitev in pripravo vsega potrebnega, hvala obiskovalcem za spodbude, pohvale in aplavze. Posebno pa hvala za sladoled pri Marjanci za vse nastopajoče.

Knjižnici, zaposlenim in obiskovalcem čestitamo in želimo obilo užitkov ob branju in obisku različnih dogodkov.

Vida Trošt

Fotografije: Vida Trošt, Natali Panič Nardin, Martina Zalar, Franka Koren