V sredo, 3.4.2024 smo v sodelovanju z OZRK Ajdovščina, na naši šoli izvedli XVIII. tekmovanje iz znanja prva pomoči.

Lokalnega tekmovanja se je udeležilo šest osnovnošolskih ekip. Tekmovanje je potekalo v prostorih šole in v bazena CIRIUS v Vipava.

Ekipe so morale pokazati teoretično in praktično znanje. Delo na deloviščih je bilo precej realno a zanimivo. Ocenjevalci – člani reševalne ekipe Ajdovščina, so bili zahtevni, vendar zelo predani svojemu poslanstvu.

Učenci naše šole so pokazali odgovoren in zrel pristop ter dosegli tretje mesto. Zmagala je ekipa iz OŠ Šturje.

Ekipo so zastopali: Simonič Žiga, Larisa Gregorc, Blažka Nabergoj, Neli žgur, Lucija Premrl in Ema Fajdiga iz 8. c, Manica Fabčič iz 8.b, Meta Konec iz 7.c in Tonja Lozej iz 6.c, ki je pomagala pri spremstvu ekip.

Vsem iskreno čestitamo in ponosni smo, da imamo učence, ki so sočutni in imajo željo pomagati drugim in tako reševati  »življenja«.

Petra Batagelj