Torek, 9.4.2024 je bil za tretješolce matične šole dan poln raziskovanja, zabave in novih spoznanj. Imeli smo tehniški dan, na temo orientacije, kjer smo se podali v svet razumevanja naše okolice skozi različne perspektive. Dan smo začeli s ponovitvijo snovi o orientaciji. Ogledali smo si kompas ter skupaj določali strani neba ter se ga naučili pravilno uporabljati. Spoznali smo tudi različne naravne  pojave, ki nam v naravi pomagajo, da se lahko orientiramo. Otroci so bili navdušeni nad spoznanjem teh osnov, a ključnih konceptov, ki nam pomagajo razumeti svet okoli nas. Nato smo se podali v še bolj poglobljeno raziskovanje. S pomočjo praktičnih primerov in iger smo spoznali uporabo kompasa. Otroci so imeli priložnost izdelati svoj lasten kompas in spoznati, kako deluje ter kako nam lahko pomaga pri orientaciji. Njihova radovednost in zavzetost za učenje sta bili resnično navdihujoči.  Po raziskovanju kompasa smo se posvetili tudi spreminjanju sence glede na dele dneva. Zanimivo je bilo opazovati, kako so otroci razumeli povezavo med gibanjem sonca in spreminjanjem sence ter kako lahko to znanje uporabijo za orientacijo v naravi. Nadaljevali smo s pogovorom o skicah in zemljevidih. Otroci so spoznali, kako pomembno je znati prebrati zemljevid in skico ter kako nam lahko to pomaga pri navigaciji in raziskovanju okolice.  V okolici šole smo si izbrali primeren kotiček, kjer so otroci sami risali skico okolice naše šole. Bilo je čudovito opazovati njihovo ustvarjalnost in natančnost pri risanju. Večino dneva smo preživeli v naravi, kjer smo uporabili pridobljeno znanje v praksi. Otroci so uživali v raziskovanju okolice, reševanju učnih listov in utrjevanju svojih veščin orientacije. Vzdušje je bilo polno radovednosti, smeha in navdušenja nad novimi spoznanji.

Anja Puhar