Kaj so o tem povedali nekateri petošolci?

Na pustni torek smo imeli na šoli Vrhpolje dan dejavnosti.  Zelo mi je bilo všeč, ker smo vsi prvo šolsko uro šli v telovadnico in skupaj rajali ob glasbi. Učiteljice muce so nas opazovale ter po kriterijih izbrale najbolj izvirne maškare, ki so bile kasneje nagrajene s sladkim presenečenjem.

Ruta Kobal, 5r

Bil sem zelo vesel, saj sem prejel 1.nagrado za naj masko. Bil sem korenček, moj kostum je bil narejen iz kartona in lesa. Komaj čakam naslednje leto, ko bo spet pust, saj je to zame najlepši dan v letu.

Anton Dall Olio, 5r

Zadnji dve šolski uri smo imeli pustno povorko. Šli smo po vasi in dobili mnogo sladkarij.

Jerneja Tomažič, 5r

Pri gospe Simoni Škrlj smo jedli pustne miške oblite z belo in temno čokolado ter okrašene z mrvicami.

Ela Benda Marc, 5r

Na pust mi je bilo najbolj všeč to, da smo kot maškare hodili po vasi in jedli cvrte miške.

Matic Birsa, 5r

Ne bom pozabil dogodka, ko smo na pusta prestrašili neko mladenko.

Adam Simonič, 5r

Tudi učiteljice se strinjamo, da je bil pustni torek zelo zabaven. Vsi skupaj smo poskrbeli, da nam je bilo lepo. Hvaležni smo prijaznim in pozornim krajanom, ki nas vsako leto čakajo z darovi in nam pomahajo v pozdrav, ko z znamenitim pohodom skozi vas odganjamo zimo.

Prispevke zbrala Sara Furlan