Bil je četrtek, 15. februar 2024. Sonce je sijalo, zunaj pa že prava pomlad. Učencem sem povedala, da jih ta dan v podaljšanem bivanju čaka presenečenje …

Kot vsak dan so prišli v mansardo in tam zagledali našo kuharico Martino, s skledo v roki in Nutello noter. S svojo kuharsko kapico na glavi nas je lepo pozdravila, potem pa sem otrokom povedala, da je z nami, da nam predstavi poklic kuharice.

V kratkem intervjuju nam je med drugim povedala, zakaj se je odločila za ta poklic, zakaj ni v redu biti vegetarijanec več kot pol leta ter da ima najraje zelenjavne mineštre. O svoji najljubši jedi smo potem skupaj razglabljali prav vsi z učenci, kuharico in učiteljicama vred.

Po zamisli kuharice Martine smo potem iz piškotov in drugih sestavin oblikovali presne kroglice, ob tem pa neznansko uživali in jih z velikim veseljem pojedli.

Z otroki smo se strinjali, da si želimo še takšnih dogodkov. Hvala, gospa Martina, za srčno urico skupnega bivanja.

Učiteljici podaljšanega bivanja Podružnične šole Podnanos Kristina Ličen in Katarina Vitežnik