V četrtek, 14. 12. 2023, smo se učenci 4. b in učiteljica Vida peš odpravili v Center starejših Pristan v Vipavi. Povabila nas je ga. Mojca Trdan, s katero sodelujemo tudi pri Uricah pisanja z roko za starejše. Za oskrbovance doma smo pripravili pester izbor slovenskih avtorskih in ljudskih pesmi, s katerimi smo poslušalce nasmejali, navdušili, nekatere pa tudi ganili do solz. Po nastopu so nas prijazno pogostili, mi pa smo zapeli še domskemu zdravniku, ki nas je prišel pozdravit.

Ko smo se vračali v šolo, smo do solz ganili še go. Jolando, sosedo naše šole, ki nas vedno prijazno sprejme, naša pesem pa jo vedno gane.

Nam je bil obisk v veliko veselje, poslušalcem pa predpraznično voščilo in darilo. Taki dogodki nas delajo srečnejše in svet je s tem lepši…

Vida Trošt

Foto Mojca Trdan in Vida Trošt.