V sredo, 21. 11. 2023, smo na OŠ Draga Bajca Vipava obeležili svetovni dan pozdrava in sicer z okrasitvijo stopnic, ki povezujejo stari del šole z novim,  z napisi pozdrava Dober dan in zdravo v mnogih tujih jezikih.

Prav tako so učenci lahko spremljali vizualno predstavitev o pozdravu in pozdravljanju, ki se je ta dan predvajala na velikem zaslonu v avli šole. V predstavitvi je bilo prikazano, da je človek pozdrav prinesel že iz pradavnine, ko je z  dvignjenimi in razprtimi rokami mimoidočim izkazal dobrodošlico. Tudi v današnjem času se pozdravljamo z istim namenom. Pozdravljanje je pomemben del našega življenja in je osnova bontona. Vsako srečanje se prične s pozdravom, pozdravljamo tudi neznance na stopniščih, v čakalnicah, dvigalu … S predstavitvijo so se učenci poučili o ustreznem in neustreznem načinu pozdravljanja, kdo koga prvi pozdravi ter kdaj je pozdravljanje lahko nespoštljivo. Prav tako so učenci nekaj izvedeli o rokovanju ter pozdravih v različnih svetovnih jezikih.