Tudi letos so učenci 3. razreda sodelovali na likovnem natečaju “Varno napoti v šolo in domov”, ki ga že dvajseto leto organizira Policijska uprava Nova Gorica z namenom preventivnega delovanja na področju cestne varnosti otrok v prometu. Naša šola je bila zelo uspešna, saj je med 200 prispelimi likovnimi deli nagradila 20 učencev in učenk, med njimi dve naši učenki, Manco Malik iz OŠ Draga Bajca Vipava in Pio Stopar iz podružnice Vrhpolje.

Komisijo natečaja so sestavljali trije likovni pedagogi goriških šol. Na podelitvi v Knjižnici Franceta Bevka v Novi Gorici so govorniki s področja cestne preventive poudarjali, kako pomembno je ozaveščanje otrok o njihovi ranljivosti v prometu in ustreznem ravnanju za preprečevanje morebitnih nesreč.

Nagrajenkama iskreno čestitata mentorici Anja Puhar in Polonca Virant.