Z našimi učenci smo pri likovnem snovanju ustvarjali z namenom sodelovanja na razpisu Plakat miru, ki ga že tradicionalno v novembru organizira Lions Club Zemono.

Letošnji naslov natečaja je bil »Dare to dream«, ki so ga prevedli v »Upajmo si sanjati«.

Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnem razumevanju. Svoja razmišljanja otroci s pomočjo mentorjev z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela. Natečaj poteka stopenjsko, likovna dela se najprej ocenjujejo na lokalnem nivoju Lions klubov, nato na nivoju distriktov in v končni fazi na mednarodnem nivoju.

Na lokalnem nivoju so bila izbrana likovna dela Lie Kodre, Flore Koritnik Mohorčič, Lare Petrič, Lucije Kete in Jana Fabčiča.

Učenci se bodo skupaj z mentoricama udeležili tudi  zaključne prireditve s podelitvijo priznanj.

Vsem petim učencem iskreno čestitava za njihovo likovno upodobitev miru! Dare to dream!

Vabimo vas, da si njuna dela ogledate v galeriji spodaj.

Katja Sorta in Kristina Lavrenčič, mentorici