V petek, 27.10.2023, smo na Podružnični šoli Vrhpolje izvedli komemoracijo v počastitev praznika dneva spomina na mrtve. Komemoracija je potekala v telovadnici šole, saj vremenske razmere niso dopuščale, da bi jo, kot vsako leto, izvedli na pokopališču v Vrhpolju. Učenci in učenke od 1. do 5. razreda so skupaj z učiteljicami pripravili krajšo kulturno slovesnost, ki so ji prisostvovali tudi stari starši.  Predstavili so se z deklamacijami in recitacijami pesmi, ki so govorile o minljivosti življenja, o prižiganju svečk za vse pokojne, o spominu na umrle in upanju. Prisluhnili smo tudi prepevanju Mojčine pesmi ob spremljavi violine in v izvedbi manjše zasedbe učenk iz  3. razreda ter skladbi, ki jo je na prečno flavto zaigrala solistka iz 4. razreda. Ob zaključku smo poslušali slovensko ljudsko pesem Lipa zelenela je, ki so jo zapele učiteljice. Po zaključku slovesnosti so petošolci skupaj z razredničarko odnesli cvetje k spominski plošči za obešene partizane v času NOB na vrhpoljsko pokopališče.

Avtorica: Mojca Šček

Foto: Sara Furlan