V petek, 27. 10., smo na podružnični šoli Goče obeležili dva praznika, ki smo ju praznovali med jesenskimi počitnicami – dan reformacije in dan spomina na mrtve.
Vremenske razmere nam niso dopuščale, da bi prireditev izvedli zunaj pred spomenikom, zato smo se po malici vsi zbrali v učilnici 5. razreda. Petošolci so nam predstavili plakat, ki so ga izdelali o dnevu reformacije in nas opomnili na to, kako pomemben je slovenski jezik. Ogledali smo si tudi zanimive posnetke o življenju Trubarja.
Z deklamacijami in recitacijami pesmi smo se spomnili tudi na naše najdražje, ki jih ni več med nami in se poklonili padlim borcem in žrtvam za domovino. Tačas se je neurje pomirilo in smo lahko odnesli cvetje k spomeniku pri vhodu v šolo.
Po krajšem kulturnem programu je sledilo zabavno druženje vseh učencev in zaposlenih na podružnici. Da je bilo predpočitniško vzdušje res pristno, nas je učiteljica Anita razveselila s slastnimi kostanji. Učenci so uživali tudi v igrah z igralnim padalom.

Vanja Krapež