V septembru je prvošolčke v Podnanosu prvič obiskala medicinska sestra Damjana Marc iz ZD Ajdovščina. Učence je seznanila s pravilno higieno zob ter z njimi preštela zobke – tiste, ki so jim že izpadli, majave in tudi že stalne zobke. Z njimi se je pogovorila tudi o tem, kako pravilno skrbeti za svoje zobe, da bodo čisti in zdravi.

Z njo pa je v 1. razred prišel tudi nasmejani zmajček, ki je učencem pokazal, kako si sam pravilno umiva zobke. Skupaj z njim so si zobke poskusili ščetkati tudi učenci, saj so bili vestni in so v šolo že vsi prinesli zobne ščetke. Naučili so se, kako zobke pravilno ščetkamo in kolikokrat na dan jih umivamo. Da bodo zmajčkovi zobje ostali bleščeče čisti pa so poskrbeli tudi učenci, saj so mu z največjim veseljem poščetkali vse njegove sijoče zobe.

Gospa Damjana jim je prebrala še knjigo Lorene Moreti KONJ MIŠKO PRI ZOBOZDRAVNIKU, kateri so učenci pozorno prisluhnili.

Nato jim je obljubila, da jih obišče vsak mesec in takrat bodo skupaj pogledali, kako vestno so si umivali zobke.

Tjaša Kobal