V tednu otroka smo se v Podnanosu preizkusili tudi v malo drugačnem branju. Petošolci so se skupaj z razredničarko odločili, da bodo k sebi povabili prvošolce ter jim skupaj prebrali slikanico Hiša selivka.

Izbrana slikanica z naslovom HIŠA SELIVKA, avtorja Marka Kravosa, je slikanica, ki so jo letos pri Društvu Bralne značke Slovenije (ZPMS) izbrali kot darilno slikanico za vse prvošolce.

Prvošolčki so se vabilu z veseljem odzvali. Čisto tiho so se posedli in pozorno prisluhnili, ko so jim petošolci prebirali zanimivo in tudi malo čarobno zgodbo.

Ob koncu skupnega druženja ob dobri knjigi, so petošolci podelili slikanice vsem prvošolčkom, ki so jih z veseljem sprejeli in takoj tudi prelistali ter si še od blizu ogledali čudovite ilustracije ilustratorke Erike Cunja.

Petošolcem se zahvaljujemo za prijetno presenečenje in se že veselimo ponovnega skupnega druženja.

Prvošolčkom pa želimo, da skupaj s starši najdejo čas za branje slikanice, s katero se bodo podali na pot domišljije.

Tjaša Kobal