Kinodvor v sodelovanju z NIJZ šolsko leto 2023/2024 posveča povezavi med filmsko umetnostjo in duševnim zdravjem.

V sredo 17. oktobra se je svetovalna delavka naše šole, Urška Milač v Kinodvoru v Ljubljani udeležila strokovnega srečanja Film in duševno zdravje, kjer je pogovor tekel o vlogi umetnosti pri duševnem zdravju otrok in mladih ter kako lahko s filmsko umetnostjo odpiramo prostor za pogovor. Organizatorji so predstavili program kratkih filmov, ki si jih šole lahko ogledamo skupaj z učenci in ki odpirajo teme duševnega zdravja.

Po filmski projekciji kratkih filmov sta pogovor s slušatelji vodila Robert Kroflič, profesor pedagogike in andragogike na ljubljanski Filozofski fakulteti ter svetovalna delavka iz Osnovne šole Šenčur Maša Gril.

Kinoteka je predstavila priporočilni seznam filmov, ki se posredno ali neposredno dotikajo teme duševnega zdravja. Filmi so razvrščeni po starostnih skupinah, navedena so tudi dodatna gradiva, kadar so ta na voljo. Na seznamu so filmi, ki so na voljo za predvajanje v kinematografih Art kino mreže Slovenije, nekateri pa so dostopni tudi na DVD nosilcih.

V MOJI KOŽI: PRIKRITO ŽIVLJENJE RAZREDA

GRADIVO ZA PEDAGOŠKE DELAVCE IN STARŠE