V lepem jesenskem dnevu, v sredo, 4. oktobra, smo se učenci in učitelji naše šole odpravili na športni dan. Tokrat smo raziskovali učno pot do izvira Hublja ter krožno poti čez Gorenje, ob Lokavščku do Športnega centra Police.

Učna pot nas je vodila skozi barvito in čarobno jesensko naravo. Listje je bilo odeto v tople odtenke rdeče, rumene in oranžne barve, kar je dalo pohodu poseben čar. Med potjo smo spoznavali rastlinstvo, živali in zgodovino tega kraja, kar je obogatilo naše znanje o okolju, v katerem živimo.

Petošolci so se povzpeli še na razgledno točko nad izvirom, od koder so imeli čudovit razgled na okoliške griče in dolino.

Športni dan smo zaključilo pred ŠC Police, kjer smo se preizkusili v plezanju na novih fitnes napravah. To je bila odlična priložnost za spodbujanje gibalne aktivnosti ter razvoj športnih spretnosti učencev.