S četrtošolci smo  dočakali težko pričakovani odhod v šolo v naravi. Že lepo sončno jutro je napovedovalo, da se bomo imeli lepo. Prva postojanka je bila na gradu Socerb s  pogledom na morje- Miljski zaliv, Trst in okoliške kraje.
Ob prihodu v Ankaran so nas pričakale lepo urejene sobe, zunaj pa dobri pogoji za uspešno izvedbo pedagoškega dela in plavanja.
Z učenci smo izvedli preizkus plavanja, ter jih razdelili v  homogene skupine, v katerih bodo s plavalnimi učitelji skozi cel teden izvajali  in usvajali različna plavalna znanja.
Z  našimi učiteljicami razrednega pouka pa smo že v prvem dnevu  pridobili nekaj zanimivega znanja iz narave in rastlinstva ob morju.
Prvi večerni sprehod nas je vodil do osvetljene obale, pa vse do konca Ankarana z razgledom na koprski zaliv.