Mednarodni bralni projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev.

V okviru projekta bodo v letošnjem šolskem letu 2023/2024 širili svoja obzorja, brali in ustvarjali učenci 1. in 2. razreda iz Vrhpolja z mentoricama Bredo Žvokelj in Dašo Črnigoj, učenci 1. in 2. razreda v Podnanosu z mentoricama Tjašo Kobal in Anito Hrovatin.

Na knjižni polici učence pričakuje 6 izvrstnih besedil: Kje se skriva Lucijan?, Zvok, Deklica in mesto, Ujel sem škrata, Tinček ali kaj me tako žgečka v ušesu? In Moja babi.

Po branju posameznih knjig bodo učenci reševali tudi različne naloge, ki so zelo zabavne ter krepijo otrokovo ustvarjalnost in domišljijo, pri tem pa zahtevajo podrobnejše branje in opazovanje.

Vse naloge so zbrane v Ustvarjalniku, ki ga učenci prejmejo ob začetku projekta.

Če vas zanima več o vsebini izbranih knjig, pa si preberite v nadaljevanju:

NAŠA MALA KNJIŽNICA

koordinatorica: Tjaša Kobal