Postopek izbire obveznih in neobveznih izbirnih predmetov za učence 7.- 9.r za šolsko leto 2020/21

Maj 7, 2020

Spoštovani starši in učenci bodočih 7., 8. in 9. razredov.

V prilogi vam pošiljamo informacije in predstavitev vsebin obveznih in neobveznih izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/202.

Prosimo vas, da pomembne informacije natančno preberete.

Prijavo na obvezne in neobvezne izbirne predmete boste oddali preko eAsistenta za starše. Izbirni postopek in prijavo lahko opravite vsi, ki imate Osnovni ali PLUS paket. Prijavnic ne tiskate in ne podpisujete. Obrazec izpolnite le v sistemu eAsistent.

Obvezno morate oddati dve ločeni prijavnici in sicer:

1. a) »Prijava za izbirne predmete«

– Obvezno rangirate vsaj 6 navedenih  obveznih izbirnih predmetov.

– Označite tudi, če bo učenec obiskoval 3 ure obveznih IP.

– V kolikor učenec obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom in boste oddali vlogo za oprostitev obiskovanja 1 ali 2 ur IP, to v prijavi označite.

1. b) »Prijava za neobvezne izbirne predmete«

– Obiskovanje neobveznega izbirnega predmeta ni obvezno. Če se odločite,

da NIP učenec ne bo obiskoval, to v obrazcu označite.

– Izvajamo smo neobvezni izbirni predmet NEMŠČINA.

Prijava bo aktivna od petka, 8. 5. do petka, 15. 5. 2020. Za dodatna pojasnila ali pomoč pri prijavi, kontaktirajte svetovalno delavko Mojco Habič (mojca.habic@os-vipava.si ali na tel. št. 069 924 554).

Obiskovanje obveznih izbirnih predmetov je obvezno v obsegu 2 ur na teden. Zato je pomembno, da se učenec odloči za tiste predmete, ki jih bo redno in z zanimanjem obiskoval.

Na osnovi vaših prijav bomo oblikovali skupine za izbirne predmete. Izvajali bomo le tiste izbirne predmete, za katere bo v skladu s Pravilnikom o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole prijavljeno zadostno število učencev.  V juniju vas bomo obvestili o predmetih, ki jih bomo izvajali. Spremembe izbire predmetov bodo možne le v skladi z normativi in le, če bo v skupini še prosto mesto.

Z lepimi pozdravi Mojca Habič, ŠSS

Obvezni izbirni predmeti 2020/21 7. – 9. razred