Izobraževanje učiteljev

Okt 11, 2019

V četrtek, 10. 10. 2019, smo imeli zaposleni na šoli organizirano izobraževanje z naslovom Najpogostejši razlogi za napotitev otrok k psiholog, zgodnje prepoznavanje težav ter načini podpore in pomoči otroku v šoli. Predavateljica Tina Avbar nas je seznanila z najpogostejši težavami, s katerimi se srečujejo otroci, kot so ADHD, vedenjska motnja, depresija, anksioznost, avtizem. V prvem delu smo izvedeli, kaj sodi pod določeno težavo, ter kako lahko to pri otrocih že zgodaj prepoznamo. Tako bomo lahko tudi kot učitelji otroku lažje pomagali.

Naučili smo se nekaj novih strategij in možnih načinov pomoči učencem pri pouku. Med sabo smo si izmenjali dragocene izkušnje. Predavanje je bilo zanimivo in poučno, naučili pa smo se tudi, da vsakemu lahko pomagamo in nikoli ni prepozno za pomoč, saj se naši možgani ves čas spreminjajo.

Upam, da nam bodo nova znanja v pomoč pri pouku in se bodo naši učenci v razredu počutili še bolje in bodo domov odnesli še več znanja.

Tjaša Petrovčič