Pohod Vipavček

Maj 31, 2019

V soboto, 25.5.2019, smo organizirali 2. dobrodelni pohod Vipavček.  Po deževnem tednu smo dočakali lep sončen dan.

Ob osmih smo se zbrali pred šolo. Na ta pohod so bili poleg učencev naše šole povabljeni tudi starši naših učencev. Vseh pohodnikov nas je bilo okrog 600. Naš cilj je bila cerkvica sv. Miklavža. Učenci so bili razdeljeni po triadah. Zaradi deževnega tedna smo morali nekoliko prilagoditi naše načrte. Tako sta prva in druga triada cilj dosegli po zgornji poti, tretja triada pa je šla do Mlak in se nato povzpela do cerkvice sv. Miklavža. Na poti so morali učenci premagati nekatere ovire, ki so jih postavili mladinci PD Vipava. Zaključek pohoda je bil pred šolo. Vsi udeleženci so prejeli spominček na pohod, lesen obesek za ključe.

Pohod smo organizirali v sodelovanju s PD Vipava in šolskim skladom. Na pohodu smo zbirali prostovoljne prispevke za šolski sklad in bili pri tem uspešni, saj smo zbrali 392,83€. Hvala vsem za vaš prispevek.

Iskrena hvala PD Vipava, vodnikom iz PD Vipava in PD Podnanos in mladincem za sodelovanje pri organizaciji in izvedbi pohoda.

Elena Kodre Nabergoj