La Fontainove basni

Mar 18, 2019

V torek, 12. 3. 2019, smo se prvošolci in drugošolci udeležili baletne predstave La Fontaniove basni. Predstavljene so bile tri, in sicer Miška in lev, Nečimrna vrana ter Zajec in želva. Basen je poučna pripoved, v kateri nastopajo poosebljene živali.

V basni Miška in lev smo se naučili, da drugih ne smemo soditi po videzu, saj je lahko vsakdo lahko koristen – tudi če je »majhen«.

Basen Nečimrna vrana nas opozarja, naj se ne kitimo s tujim perjem, temveč poiščemo zadovoljstvo v tem, kar smo.

Zadnja uprizorjena basen o zajcu in želvi pa nas je spomnila, da se počasi daleč pride.

Z zanimanjem smo spremljali basni, ki jih pripovedoval sam La Fontain, odplesala pa sta jih baletna plesalca ob spremljavi klavirja.

Učiteljici Lara in Tanja.