Pohod na Čaven

Okt 1, 2018

V okviru Evropskega tedna športa , smo letos na naši šoli organizirali športne dejavnosti za učence zadnje triade.

Učenci 8. in 9. razreda so se pomerili v šolskem tekmovanju v atletiki, najuspešnejši med njimi , bodo našo šolo zastopali na področnem tekmovanju v Novi Gorici.

Učenci 7. razreda pa smo se, v prekrasnem sončnem vremenu , povzpeli s Predmeje na Čaven.

Pot smo pričeli pri »vodnjaku« , kjer smo si napolnili steklenice, s svežo vodo ter podali osnovna navodila , o planinskem bontonu ter varovanju okolja. Pot nas je vodila skozi slikovit jesenski gozd. Na »bejvrci« se nam je odprl prelep  pogled na vipavsko dolino, ki je segel vse do morja.

Pri koči Antona Bavčaja na Čavnu, smo pomalicali in podružili s sošolci.

Ko smo se vrnili na Predmejo, nas je že pričakal avtobus. Na poti v dolino smo zapeli in se dobra volje,  polni novih vtisov, vrnili na šolo.

Za Aktiv športa

Petra Batagelj