Dejavnosti za nadarjene učence

Med strokovno literaturo bomo težko našli enotno definicijo nadarjenosti. Ena od najpogosteje uporabljenih definicij je definicija, ki je zapisana v ameriškem Zakonu o izobraževanju nadarjenih iz leta 1978. Nadarjeni ali talentirani so tisti otroci/mladostniki, ki so med izobraževalnim procesom pokazali visoke dosežke ali potenciale na intelektualnem, ustvarjalnem, specifično akademskem, vodstvenem ali umetniškem področju.

Poleg rednega šolskega izobraževanja večkrat potrebujejo tudi prilagojene programe in aktivnosti. Tudi na naši šoli že vrsto let nadarjenim učencem ponudimo raznovrstne aktivnosti, da lahko čim bolje razvijajo svoje sposobnosti.

Pred vami je nov program in dejavnosti za nadarjene učence, s katerim vas želimo spodbuditi k ustvarjalnemu razmišljanju in delu na področjih, ki so vam posebej blizu:

Program za nadarejene v šolskem letu 2023_24

(Skupno 1.395 obiskov, današnjih obiskov 1)