Spoštovani.

Za nami je kar nekaj tednov pouka in novih izkušenj s poučevanjem, učenjem in organizacijo pouka na daljavo. Hvala vam za vso potrpežljivost in čas, ki za vlagate v pomoč ali organizacijo učenja.

V skladu z današnjo okrožnico našega ministrstva vam pošiljam nekaj obvestil.

– Naslednji teden bo pouk za vse učence potekal na daljavo.
– Vključitev dela učencev v šolske klopi je verjetnejša od 7. 12. 2020 naprej, če bo vsak posameznik upošteval higienske ukrepe in tako prispeval k izboljšavi epidemiološke situacije v Republiki Sloveniji.
– V primeru izboljšanja epidemiološke slike se bodo v šolo najprej vrnili učenci od 1. do 3. razreda.
– Učenci od 4. do 9. razreda se bodo še naprej šolali na daljavo.
– V prostorih šole se načrtuje tudi izvajanje dopolnilnega pouka, drugih oblik pomoči učencem in pomoč učencem, ki imajo pri izobraževanju tehnične težave.

V tem šolskem letu bo v skladu s sklepom ministrice samo eno (namesto dveh) ocenjevalno obdobje.

Ocenjevanje znanja se izvaja pred učenci. V času izobraževanja na daljavo pa lahko tudi individualno (povzeto iz sklepa).

V skladu s sklepom se zmanjša tudi najmanjše možno letno število ocen pri posameznem predmetu.

Če bo do ponovnega odprtja šol res prišlo, vam bomo posredovali še dodatne informacije glede organizacije in načina izvedbe pouka, podaljšanega bivanja ter vsega potrebnega.

Skrbimo za svoje zdravje in zdravje ljudi okrog nas.

Želim vam miren konec tedna. Bodite dobro.

Lep pozdrav, Mojca Pev