Otroci otrokom ob praznikih

Dec 24, 2019

Na ustvarjalnih delavnicah učencev, staršev in učiteljic na podružnični šoli v Podnanosu, OŠ Draga Bajca Vipava, se je med pogovorom rodila pobuda, da bi pred prazniki lahko naredili nekaj dobrega za druge. Starši so predlagali, da bi se zbiralo igrače, otroci pa so se odločili, da se zbira še knjige za otroke iz socialno ogroženih družin.

V nekaj dneh zbiralne akcije se je pod novoletno smrečico nabralo ogromno knjig, sestavljank, igrač in celo globus. Verjamemo, da bodo vse zbrane stvari prišle v prave roke otrok, katerim bomo s tem polepšali praznike.

V dogovoru z Medobčinskim društvom prijateljev mladine Ajdovščina smo igrače oddali na sedežu društva, oni pa jih bodo s pomočjo dobrih decembrskih mož razdelili med otroke v občinah Vipava in Ajdovščina.

Vida Trošt Vidic