Evropski dan jezikov 2019

Sep 23, 2019

Pogosto ob praznovanju evropskega dneva jezikov pozabimo na slovenski znakovni jezik, ki je od leta 2002 uradni jezik manjšine gluhih. V ta namen je Hiša sadežev vljudno povabila g. Miho Zupana, gluhega košarkarja (ki je letos nastopal tudi v oddaji Zvezde plešejo), ki slovenski znakovni jezik obvlada in mu je kljub slušni okvari uspelo zgraditi uspešno športno in poslovno kariero. Sodelovanje je ponudila tudi naši šoli, česar smo se zelo razveselili in z navdušenjem sprejeli.

Kot omenjeno, bo dogodek potekal v sodelovanju s Hišo sadežev, namenjen je razredni stopnji (1. do 5. razred) matične šole. Pričetek bo 3. šolsko uro, ob 9.55, v šolski telovadnici in bo trajal eno šolsko uro, v kateri bo g. Zupan predstavil oz. kretal svojo življenjsko pot; ob sebi bo imel tolmača. Nato pa bo prostor za vprašanja otrok in učiteljev. Znakovni jezik je zares zanimiv jezik in veliko otrok ve zelo malo o njem. G. Miha pa je zelo zanimiv gospod z neverjetno življenjsko zgodbo.

Obiska se že nestrpno veselimo!

Maruška Rojc