Slovenija pod skupnim nebom – 5. september 2019

Sep 5, 2019

Ob praznovanju 100. obletnice Mednarodne astronomske zveze in 10. obletnice Astronomskega društva Nanos vas vabimo na javno opazovanje nočnega neba. Opazovanje bo organiziralo Astronomsko društvo Nanos  v sodelovanju s Srednjo šolo Vena Pilona, z Osnovno šolo Šturje, Osnovno šolo Danila Lokarja Ajdovščina in Osnovno šolo Draga Bajca Vipava. Dogodek bo del skupnega javnega opazovanja Slovenija pod skupnim nebom, ki bo na ta dan potekalo po vsej Sloveniji. Z različnimi teleskopi bomo opazovali Luno, planet Jupiter, planet Saturn. Ob dobrih pogojih si bomo ogledali tudi kakšno zvezdno kopico, plinsko meglico in galaksijo. Javno opazovanje bo 5. septembra 2019, pred Osnovno šolo Šturje.  Z opazovanjem bomo začeli ob 20:00.

Vabljeni!