KOŠARKA MLAJŠE UČENKE

Maj 27, 2019

V četrtek, 23.5.2019 je na naši šoli potekalo finale državnega šolskega tekmovanja v košarki za mlajše učenke. Našo šolo so zastopale Klara Fabčič, Eva Kovač, Ema Nabergoj, Tisa Princes Ledinek, Maša Sorta, Nika Tominec Hrib, Zala Furlan, Nika Jež, Anja Kariž, Neja Klančnik, Žanet Posega Mikša in Jasmina Premrl.

Na prvi polfinalni tekmi so naše igralke uprizorile epski preobrat, saj so iz že izgubljenega položaja proti ekipi iz Dravograda prišle do neverjetne zmage. Po dveh tretjinah so Vipavke dosegle vsega 15 točk, v zadnji pa se jim je dobesedno »utrgalo« in z rezultatom 22:7 so prišle do zmage, ki jih je popeljala v finale.

Tudi na finalni tekmi so se znašle v zaostanku, ki pa je bil previsok za končno slavje.

FINALE: Vipava 19.5.2016

REZULTATI: