Obvestilo za starše-Dobrodelni pohod

Apr 26, 2019

Po šolskem koledarju Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport za šolsko leto 2018/19, bomo v soboto, 25. 5. 2019, nadomeščali 3.maj. Ta dan bomo skupaj s Planinskim društvom Vipava izvedli dobrodelni pohod za vse učence naše šole. V primeru, da bo 25. 5. 2019 slabo vreme, bomo pohod izvedli v soboto, 1. 6. 2019. V kolikor bo takrat slabo vreme, bo pouk.

Dobrodelni pohod bo organiziran kot sproščeno druženje učencev, staršev in zaposlenih na šoli. Prostovoljno startnino (zaželen znesek je 1 eur) bomo namenili za šolski sklad.

Smeri pohoda bodo tri (vodi Planinsko društvo):

1. Sv. Miklavž: 1., 2. in 3. razred (zgornja pot)
  2. Sv. Miklavž: 4., 5. in 6. razred (spodnja pot)
  3. Sv. Miklavž: 7., 8. in 9. razred (mimo Mlak)

Za učence bo ta dan organizirana malica. Kosila, jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ta dan ne bo.

Za vse učence in spremljevalce bo zborno mesto ob 8.00 uri na igrišču pred šolo v Vipavi. Učenci se zberejo pri razredniku, kjer se evidentirajo in dobijo malico. Potem se s skupaj z razredniki, starši in spremljevalci razporedijo glede na smer pohoda, ki se bo začel predvidoma ob 8.20 uri. Med potjo bodo organizirane družabne igre. Pohod se bo zaključil ob 12.15 pred šolo.

Za učence, ki potrebujejo prevoz, bo organiziran odhod domov ob 12.20 uri izpred šole.

Za varnost otrok bomo poskrbeli zaposleni, prosimo pa tudi za  pomoč staršev. Če se bodo pohoda udeležili le vaši otroci, bodo učitelji poskrbeli za spremstvo. V nasprotnem primeru otroka spremlja starš.

Starši, vljudno vas vabimo, da se skupaj z otrokom udeležite dobrodelnega pohoda.

Ravnateljica: Mojca Pev, mag. mat.