PŠ Podnanos: Šembiška pomlad 2017

Maj 8, 2017

Prvi vikend po prvomajskih počitnicah v Podnanosu že tradicionalno poteka prireditev »Šembiška pomlad« v okviru katere se zvrsti kar nekaj dogodkov. Poleg glasbene prireditve na šolskem igrišču je letos v kulturnem domu potekala razstava ročnih del izpod rok pridnih Šembidcev. Pri tej pa je sodeloval tudi 5. razred podružnične šole iz Podnanosa.

Pri pouku gospodinjstva so učenci spoznavali potek izdelave blaga iz naravnih in umetnih vlaken ter kako nastanejo oblačila, ki jih nosijo. Po raziskovanju dela šivilj in krojil so se učenci preizkusili tudi v tkanju ter šivanju.

Nastali so čudoviti izdelki. Preizkušali so različne tehnike prepletanja niti. Sešili so lutke, ki predstavljajo znane osebnosti iz sveta glasbe, športa in filma.

Z ročno narejenimi izdelki iz blaga in volne so tako prispevali k ohranjanju lokalne tradicije, se zraven veliko naučili in tudi zabavali.

Mirjam Goričan Štimec