Športni dan – pohod na Škavnico

Mar 29, 2017

V sredo, 29.3.2017 smo se z učenci 9. razredov,  odpravili na pohod na Škavnico. Izletniška točka je zelo priljubljena in poznana med  prebivalci Vrhpolja.

Iz Vipave, smo se mimo ‘Starega gradu’ nad Vipavo, povzpeli na Škavnico. Od tam se nam je razprostrl prelep razgled na Vipavsko dolino in hribe, ki jo obkrožajo Kovk, Čaven ,…
Po malici in kratkem postanku, na zelo lepo urejenem paviljonu, smo pot nadaljevali proti Plazu nad Vipavo in se pod Turo odpravili proti Gradišču  Pot nas je mimo lepo urejenih vinogradov in sadovnjakov pripeljala v dolino. Ob potoku Gacka smo se vrnili na šolo.
V prelepem pomladnem vremenu, smo aktivno in v prijetni družbi naših devetošolcev,  zelo lepo preživeli zadnji pohod na OŠ Draga Bajca.
Verjamemo, da se bomo po teh poteh še srečevali 🙂

Petra Batagelj ( za aktiv športa)