PŠ Vrhpolje: Proslava ob Slovenskem kulturnem prazniku

Feb 18, 2017

V nedeljo 12.2.2017, smo v Vrhpolju obeležili praznik kulture.  Učenci so pod mentorstvom razredničark pripravili kulturni program, trije domači fotografi so razstavili svoja dela z naslovom “Lepote bližine”, društvo Teodozij pa je odprlo multimedijsko podprto Teodozijevo sobo.

Kot se za tak praznik spodobi, smo začeli s himno, nadaljevali pa s šolskim pevskim zborom. Vmes so učenci recitirali pesmi, ki so delo učenca tretjega razreda, Vida Lavrenčiča. Seveda ni manjkala dramska uprizoritev in dva plesa. Program so popestrili učenci godbeniške sole, ki deluje v okviru Godbe Vrhpolje. Na koncu šolskega programa, pa so učenci, skupaj z nekaterimi starši (mamicami) zapeli pesem Pastirče mlado. Da pa je vse skupaj še lepše zvenelo, je pripomogla instrumentalna spremljava klarineta, flavte, kitare in cajon-a. Seveda vse v izvedbi domačih učencev.

Po končanem “šolskem” delu, so svoje fotografije razstavili domači fotografi. Tema fotografij je bila Vrhpolje z okolico ali kot je bilo že v naslovu navedeno, “Lepota bližine”. Fotografije so zares čudovite, saj je že tematika dovolj zanimiva. Ko pa še fotografi dodajo svoje mojstrstvo in občutek za fotografijo, potem je res užitek gledati te odlične izdelke.

Pika na I pa je bila otvoritev Teodozijeve sobe. To je v bistvu filmček o Teodozijevi bitki in vsem kar se je okrog tega dogodka dogajalo v Vrhpolju in okolici. Film je podprt s specialnimi efekti, kot so grmenje in bliskanje ter ostali zvočni efekti ter seveda značilna močna burja, ki je vplivala na razplet bitke pred davnimi časi.

Prireditev je povezoval Marko Hlad pod taktirko nepogrešljivega kulturnega delavca, Nejca Furlana. Vsi obiskovalci so bili nad videnim navdušeni. Fascinirali so jih tako otroci kot fotografi in nenazadnje še soba.

Robert Krašna